Kroniky města Prostějova

mnoho zajímavých informací najdete v kronikách města Prostějova zde

2018-01-14 09:24:21


Manthellan (aktualizováno 20.12.)

Po sedmi a půl letech vyčkávání dochází postupně k lámání ledů. Na zastupitelstvu padlo několik informací, které stojí za to shrnout a okomentovat.

Vyjednávací tým Matyášek, Rašková, Fišer a právnička dostali pověření sdělit, že jsme v právní nejistotě (což jsme) Tj. došlo k posunu, že konečně chápeme, že smlouva není platná, ale nevíme, jak to šetrně sdělit. Na základě jednání si pak vrátit plnění ze smlouvy.

Termín 31.12.2017 někteří respektujeme a pokud nebudou uvolněny odstavné plochy, které má Manthellan do tohoto termínu v pronájmu, navrhujeme na 2.1.2018 objednat jeřáb a betonové zátarasy odstranit a parkoviště zprovoznit.

Při jednání buď dojde k dohodě o ukončení SOSB s vrácením plnění. Nebo soud řekne, že smlouva je absolutně neplatná a vrátíme si plnění, které ze smlouvy vyplývají. Nebo smlouva řádně a marně vypršela a nic si vracet nebudeme. Manthellan inkasuje ročně od města 49tisíc + DPH za tržnici, Město pak 420tisíc za pronájem ploch celkově, které se mají ale odpočítat od prodejní ceny.

Manhtellan sice nejedná s námi, ale jinak jedná. (píše o tom Večerník, že jednají s někým z města). Od Kraje chce Manthellan dokoupit další pozemek 67m2 před Kasc, žádá náš magistrát o stanovisko k územní regulaci. Jen tak mimochodem se pak 12.12. dovídáme od Pospíšila, že má na stole nově projekt Manthellanu pro územní řízení.

Žádají do 10 dnů souhlasné stanovisko majitele pozemku, kterým jsme naštěstí nadále my. Projekt je v rozporu s vypsaným záměrem. Uvidíme, jak se s tím Odbor správy a údržby našeho majetku vypořádá.

Je to politické rozhodnutí, my projekt neřešíme a projekty porovnávat nebudeme .... říkal Vojtek, vedoucí odboru SMM za magistrát. Kdo to tedy bude porovnávat?

2017-12-12 15:26:13


Mikulášské setkání

Setkáme se 12.12. v 18 hodin v Restauraci Lázně, v salonku. Srdečně zveme.

2017-12-08 09:12:04


zastupitelstvo 11.12.2017

Začínáme na radnici opět v 13,00, vstupné zdarma, program zde. Zejména se těšte na rozpočet 2018 a na Manthellan, pravidelný bod.
Tady jsou pak podkladové materiály

2017-12-06 19:38:00


Zablokované pozemky Manthellanem.

Volal jsem v úterý na číslo 607059531, uvedené za stěračem aut a mluvil s nějakým pane Hýbalem ohledně parkování u KASC.
že má v ruce kopii nájemní smlouvu Manhtellan, a je tudíž zplnomocněn jako třetí osoba na zábor pozemku bývalé sodovkárny.
že je to zakázka od Manthellanu. Telefon na Manthellan si mám zjistit na webu.

Tak jsem oponoval, že mám v ruce TAKY kopii nájemní smlouvy Manthellan a tudíž žádám o zprovoznění, navíc tam máme v sobotu věneček a potřebujeme, aby to parkoviště v sobotu fungovalo jako parkoviště.
A že tím nasrali spoustu lidí a ať počítá, že mu budou volat.

No zkrátka setrvali jsme v krátkém hlasitějším hovoru, kdy jsem mu vysvětlil, o co jde, že tu máme společenský sál, který nám chtějí zbourat a vyměnit za OC, ale že to nebude pravda, že termín už jim končí a slušný člověk toto nemůže podporovat.

HNDále opis zaslaný na adresu cepelka@dantreet.cz,

1) Záměr byl v roce 2008 vypsán jasně, včetně regulativů a včetně termínů, do kterých se měl (minulý čas) investor napasovat.
Teď si ty termíny čtu a počítám...že už jsme po termínu.
Záměr byl řádně zveřejněn dle Zákona o obcích č.128/2000Sb. §39a. Zákon mluví jasně.
Jiný záměr s jinými termíny a parametry řádně zveřejněn nebyl, pokud vím, takže nechápu, co tu ještě řešíme.

2) Cena byla stanovena s ohledem na kulturní a společenské využití území (OKT) nikoliv na komerční.
(za cenu 1374,- po dodatku 1. 2214,- nekoupíte ani stavební parcelu na okraji města).
Pokud se dožadujete manipulace s územně plánovací dokumentací našeho města, bude logicky cena odlišná a smlouva neplatná,
dle Zákona o obcích č.128/2000Sb. §39b

3) Soutěžní návrhy byly 3 a změna některého z projektů až po (vyhrané?) soutěži odporuje logice soutěže.
Na úhradu soutěžního projeku není nárok a nic jiného přece zrealizovat nejde. Nebo jde? Já bych se zeptal na ÚOHS.
Nechápu tedy jaké další náklady chcete po městu refundovat.

Čas vypršel, výstavba se bohužel nerealizovala, to se stává.
Je to snad chyba státní správy, samosprávy, občanů, kraje, soudů, konkurence, či přehnaného očekávání investora?
(nátlak z vaší strany na vedení města a snahy o ovlivňování státní správy považuji za nemravný a prokazatelný) a tvrdím od počátku, že smlouva o smlouvě budoucí, jak ji připravili vaši právníci, je podraz na občany města Prostějova a je neplatná (ale teď už je to vlastně jedno). "Interní analýza města" z pera developera, uvedená v SoSB, je už jen taková perlička a důkaz ovlivňování rozhodování zasupitelstva.

Pokud Vám můžu být nápomocen v pochopení tohoto názoru zasláním některých materiálů (například textu zmíněného záměru z listopadu 2008, nájemní smlouvy z prosince 2010 atd...) ozvěte se prosím, zašlu Vám všechno, co k tomu mám.

Tento mail není oficiální stanovisko města, považujte jej prosím za můj osobní názor, nikoliv však ojedinělý.


Honza Navrátil
jan.navratil@prostejov.eu

2017-12-06 19:02:44


Rozpočet 2018

Napsat poutavý článek o rozpočtu města Prostějova na příští rok ??? Hm...
Jak rozfofrovat 900 milionů příjmů ? Do čeho budeme investovat ? Koupaliště Vrahovice za 70 mil ? 25 bytů na Sušilce za 90 mil ? Odpady za 47 mil, údržba zeleně za 34 mil? Na co získáme dotaci 65mil? že by na Národní dům? Nikoho ze známých to moc nezajímá... Hlavně, že teplá voda teče a je co pít a v sobotu jít fandit... Komu? Seznam investic 2018 seřazený zde. Zbytek na úřední desce města.

2017-11-20 18:51:53


Noviny Spolu a lépe 3 - Změna pro Prostějov

Noviny naleznete zde. Roznos byl zaplacený celoplošně po Prostějovu Českou poštou, ale proběhl jen první den, pak někdo musel říct NEROZNÁŠET. Prosím napište, pokud tyto noviny na Vaši adresu taky nedošly! třeba na email@proprostejov.eu. díky. Tajenka KDO je KDO zde.

2017-11-04 03:34:33


zastupitelstvo 6.11.

Od 8 hodin se hlavně bude řešit dar pozemku Černoškovu spolku Prostějov Olympijský. Tvrdíme opakovaně, že na spolek nemá město ani kraj vliv, čili to není náš spolek, ale jeho spolek, který bude čerpat naše prostředky, takže dokonce navrhujeme vystoupit.

Záměr darování našich pozemků na úřední desce zde, případně v pdf zde a reakce za náš spolek Pro Prostějov zde

Na pořadu jsou pak od 10 hodin neprobrané body od bodu 25, co se přesouvají z minulého zastupitelstva
zde

2017-11-01 11:13:09


Zastupitelstvo 30.10.17

Zatupitelstvo v pondělí došlo po bod 15
v úterý po bod 25
zbylé body programu probereme 6.11.

Na programu zastupitelstva bylo
tyto body.

Ústupky Manthellanu neprošly a Regulační plán Zajíc zatím necháváme v platnosti. Situaci s VaK popíšeme v samostatném článku. Odvolání některých zastupitelů neprošly rovněž, což se dalo čekat, ale možná by bylo zařadit pravidelný bod Rezignace, který by mohl využít ať již JUDr. Augustin (pravomocně odsouzený), tak ing. Faltýnek (člen představenstev a dozorčích rad) či třeba Mgr.Pospíšil, který užívá posudky znalce Ing. Kocourka či Mgr. Hemerková, co věřila v případě hokejových dotací Tomigovi.

Těžko popsat v několika větách dění na radnici na zastupitelstvu.

2017-10-29 21:08:07


Řešení doplňovačky KDO je KDO?

Někdy je těžké se orientovat, kdo je kdo a čí zájmy kdo ve městě zastupuje. Nápovědou může být staré dobré přísloví: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Tajenku zveřejníme za týden zde.

2017-10-13 17:59:19
<< Zpět | 1 2 3 4 .. 23 | Další >>

OS Webdesign

OS Webdesign


OS Webdesign je firma, věnující se tvorbě internetových prezentací na zakázku. Nabízíme individuální přístup a tvorbu dle Vašich kritérií.
tel.: +420 774 958 334
e-mail: info@oswebdesign.cz
www: OS Webdesign

Jméno:
Heslo: