Pro Prostějov, o.s.Doporučujeme:

Habro

Účetnictví Jiří Skřivánek

Národní databáze občanských podnětů

Zpravodajství Iprostějov.cz

Botanico café

Loana Prostějov

Připraveno pomocí:

PSPad
    Střípky z regionu    Aktuálně    Zprávy  (původní)    Archiv    kanál RSS    Nové okno   

Archiv duben 2010

   Zpět na aktuální vydání
   Zpět na rozcestník archivu

Lidé získají více informací o mozkové příhodě na dnech otevřených dveří
30.4.2010 (očekávané události)

Cévní mozková příhoda je druhou nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. V České republice ročně postihne víc než 18 tisíc lidí. I proto se Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, připojila k celorepublikové akci „30 dnů pro prevenci a léčbu cévních mozkových příhod“.

Kvetoucí bonsaje
30.4.2010 (očekávané události)

Ve dnech 7. - 9.5.2010 v době 9 - 17 hodin se v Klubovně zahrádkářů, Daliborka 3 Prostějov uskuteční výstava Bonsai klubu Haná při ČZS Prostějov nazvaná Kvetoucí bonsaje.

Galapágy – peklo i ráj
30.4.2010 (Prostějov)

To byl název cestopisné besedy cestovatelů Dany Smržové a Stanislava Hořínka, uskutečněné 21. dubna 2010 v prostorách čítárny Městské knihovny Prostějov.

Pozvánka na Jarní dny zdraví
30.4.2010 (očekávané události)

V rámci projektu Zdravé město Prostějov, ve spolupráci s KHS Olomouckého kraje, územním pracovištěm Prostějov a Státním zdravotním ústavem Praha, detašované pracoviště Olomouc, proběhnou již devátým rokem v restauraci Národního domu, Vojáčkovo nám. 1, Prostějov, ve dnech 17. – 19. května 2010 Jarní dny zdraví.

Dvacet let Střediska SOS Olomouc
29.4.2010 (zprávy z kraje - Olomouc)

Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů slouží potřebným už 20 let. Při té příležitosti se od 10. května do 30. června bude prezentovat výstavou v Městské knihovně města Olomouc na Brněnské ulici.

Prostějovská nemocnice začala modernizovat onkologické oddělení
29.4.2010 (Prostějov)

Vyšší komfort čeká pacienty onkologického oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení začalo v těchto dnech budovat nové prostory pro onkologické oddělení, které se od července bude nacházet ve 4. podlaží pavilonu následné péče. Během rekonstrukce nebude zdravotní péče na sousedících odděleních žádným způsobem redukována. Rekonstrukce prostor, včetně nového vybavení, přijde na 6 milionů korun.

S Agrolipkou do Řečkovic
26.4.2010 (reportáže)

V sobotu jsem se vydal na svůj letošní první reportážní výlet. Využil jsem pozvání kamaráda Tomáše a navštívil jeho historickým autobusem den otevřených dveří v depozitáři městské dopravy brněnského Technického muzea v Řečkovicích.

Stromy se nelámou, ale sází!
23.4.2010 (očekávané události)

Zveme občany Prostějova na společnou veřejnou dosadbu Okrašlovacího spolku města Prostějova, ČSOP RS IRIS a ... Vás, která se bude konat zítra v sobotu 24.4.2010 v 15 hodin.

Abonentní skupinu ukončí Bratránek z Batávie
23.4.2010 (kultura)

Intimně laděná opereta Bratránek z Batávie v nastudování Slezského divadla Opava uzavře v sobotu 15. května v 19 hodin letošní abonentní nabídku skupiny B. „Představení se mělo původně konat koncem dubna, kvůli hostování opavského divadla v zahraničí však muselo být přeloženo,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Alena Spurná.

Jakub a jeho pán – dva měsíce předem vyprodáno
23.4.2010 (kultura)

Nejslavnější představení pražského Divadla Bez zábradlí Jakub a jeho pán, které Městské divadlo v Prostějově uvádí v úterý 8. června v 19 hodin, je dva měsíce před termínem téměř vyprodáno. Na hru Milana Kundery s Karlem Heřmánkem a Jiřím Bartoškou v hlavních rolích jsou v prodeji již jen poslední vstupenky.

Mladoboleslavský Miláček vykresluje i rychlokvašené posametové kariéry
23.4.2010 (kultura)

Inscenaci Guye de Maupassanta Miláček v nastudování Městského divadla Mladá Boleslav uvede prostějovské divadlo ve středu 5. května v 19 hodin pro abonentní skupinu B. Úspěšné inscenace mladoboleslavského souboru si všimla i Česká televize, která v polovině ledna odvysílala její záznam.

Selekce monitorovaných zpráv zastavena
16.4.2010 (články)

Před pěti měsíci 13. listopadu loňského roku jsem převedl agendu monitoringu regionálních médií do poloautomatického režimu s využitím služby Google Reader. Přes jisté peripetie se mi dařilo tento stav držet a dokonce i rozvíjet, nejnovější vývoj mého zdravotního stavu mne bohužel nutí monitoring dočasně omezit.

Na očkování proti klíšťové encefalitidě je nejvyšší čas
14.4.2010 (články)

Klíšťová encefalitida zasahuje dramaticky do života stále většímu počtu lidí. Přitom lidem zbývají už jenom tři týdny, aby nepropásli nejvhodnější dobu k očkování proti této zákeřné nemoci. Nejvhodnější doba k očkování, které je jedinou spolehlivou prevencí proti encefalitidě, je od listopadu do dubna. Očkování proti této chorobě nabízí i Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. A účinnost očkovací látky je v tomto případě obrovská – 98 procent.

II. veřejné projednání aktualizace Strategického plánu se nekoná
14.4.2010 (Prostějov)

Avizované II. veřejné projednání aktualizace Strategického plánu, které mělo proběhnout 21.4.2010 v přednáškovém sále Národního domu, se neuskuteční. Důvodem je dopracovávání materiálu, který bude projednán.

Dětské dopravní centrum otevřeno i pro veřejnost
14.4.2010 (Prostějov)

Dětské dopravní centrum (za místním nádražím) je od 6.4.2010 otevřeno pro veřejnost.

Lidová hvězdárna v květnu 2010
13.4.2010 (Prostějov)

Program prostějovské hvězdárny na měsíc květen 2010.

Destinnová podruhé v knihovně
13.4.2010 (kultura)

V úterý 6. dubna se v prostorách půjčovny Městské knihovny Prostějov uskutečnila repríza literárně-dramatického pořadu o Emě Destinnové – a opět s velkým úspěchem!

Středisko mládeže kopané Prostějov
13.4.2010 (Prostějov)

Ve čtvrtek 8. dubna 2010 bylo slavnostně otevřeno nové Středisko mládeže kopané v Prostějově na sídlišti E. Beneše.

Současné vedení prostějovské nemocnice navazuje na tradice
11.4.2010 (Prostějov)

Ve středu 7. dubna 2010 se v areálu Nemocnice Prostějov konalo historicky první setkání současných a bývalých zaměstnanců. Nové vedení nemocnice se tak pokouší navázat na stoleté tradice tohoto zařízení.

Rekonstrukce kašny
9.4.2010 (Prostějov)

Kašna na Pernštýnském náměstí projde rekonstrukcí.

Výsadba zeleně v loňském roce
9.4.2010 (Prostějov)

Město Prostějov vysázelo v roce 2009 v jarní a podzimní výsadbě celkem 211 stromů a 3500 keřů.

Přemístěni finančního odboru
2.4.2010 (Prostějov)

Finanční odbor (oddělení místních poplatků a pokladny) MěÚ Prostějov je z důvodu rekonstrukce stávajících prostor přemístěn do budovy C, dveře č. 504 (nám. T. G. Masaryka 12 - ve dvoře nové přístavby radnice, naproti podatelny).

Josef Kvapil - nezištný sponzor bohulibých projektů
2.4.2010 (zprávy z kraje - Olomouc / osobnosti)

Josef Kvapil podniká v obchodě. Kromě toho, že je úspěšným podnikatelem, podporuje desítky neziskových organizací na Olomoucku i po celé České republice.

Hlaste se do soutěže „O nejoriginálnější maturitní tablo“
2.4.2010 (Prostějov)

Město Prostějov vyhlašuje v pořadí čtvrtý ročník soutěže O nejoriginálnější maturitní tablo, do které se mohou zapojit všechny střední školy se sídlem v Prostějově.

Nemocnice Prostějov získala prestižní akreditaci
2.4.2010 (Prostějov)

Oddělení laboratorní medicíny (OLM) Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, získalo v těchto dnech prestižní mezinárodní akreditaci podle normy 15189:2007 “zdravotnické laboratoře“. Pracoviště se tak stalo jedinou laboratoří v Olomouckém kraji, která má akreditovány všechny základní laboratorní odbornosti: klinickou biochemii, klinickou hematologii, lékařskou genetiku i mikrobiologii.

   Zpět na rozcestník archivu

Projekty pro Prostějov - portál občanů Prostějovska
Projekt: Střípky z regionu - Nezávislý regionální internetový magazín
(c) 2007 - 2012 Projekty pro Prostějov
Odpovědný redaktor projektu: Pavel D. F. Hrubý