Pro Prostějov, o.s.Doporučujeme:

Habro

Účetnictví Jiří Skřivánek

Národní databáze občanských podnětů

Zpravodajství Iprostějov.cz

Botanico café

Loana Prostějov

Připraveno pomocí:

PSPad
    Střípky z regionu    Aktuálně    Zprávy  (původní)    Archiv    kanál RSS    Nové okno   

Archiv únor 2010

   Zpět na aktuální vydání
   Zpět na rozcestník archivu

Posouzení Strategického plánu rozvoje města Prostějova z hlediska občana
27.2.2010 (Prostějov)

Možná jste si říkali, proč se tak dlouho neozývám. Důvodů jsem měl více, tím nejdůležitějším ale byl fakt, že jsem pracoval na dokumentu, který vám teď předkládám a jenž by měl posloužit tvůrcům aktualizace Strategického plánu města Prostějova.

Magnesia Litera 2010
19.2.2010 (Prostějov)

V průběhu celého března můžete v Městské knihovně Prostějov hlasovat o nejlepší českou knihu vydanou v roce 2009. Také letos se připojujeme ke čtenářské anketě „Knižní klub cena čtenářů“, kterou každoročně vyhlašuje Občanské sdružení Litera.

Jak dál se strategickým plánem?
16.2.2010 (Prostějov)

Minulý týden svolal prostějovský Městský úřad občany na setkání do přednáškového sálu Národního domu, aby tam společně probrali aktualizaci Strategického plánu města Prostějova. Bohužel se ukázalo, že vše je úplně jinak.

Změna e-mailu a webové adresy knihovny
15.2.2010 (Prostějov)

Městská knihovna Prostějov oznamuje, že přechází na novou doménu: knihovnapv.cz. Internetové stránky knihovny nyní naleznete na http://www.knihovnapv.cz/. Mění se také emailová adresa knihovny na sluzby@knihovnapv.cz. Další kontakty najdete na našich webových stránkách.

Milionář v knihovně už potřetí…
15.2.2010 (Prostějov)

Ve středu 10. února 2010 dopoledne bylo v Městské knihovně Prostějov opět živo. Konalo se další kolo vědomostní soutěže „Milionář“.

Grepfruit je konečně venku!
15.2.2010 (Prostějov)

Necelého půl roku trvalo, než redaktoři všestudentského časopisu napsali a sesbírali dostatek materiálu, aby mohl vzniknout jedinečný časopis nazvaný GREPFRUIT. Ve středu 10. února 2010 byl Městské knihovně Prostějov netradiční občasník za účasti představitelů města, novinářů a tvůrců představen veřejnosti.

Omezení provozní doby na informační službě
15.2.2010 (očekávané události)

V pátek 19.2.2010 od 12:00 bude z provozních důvodů uzavřena Informační služba Městského úřadu  Prostějov, nám. T. G. Masaryka 130/14.

Dohazovač hledá partnera Kateřině Brožové
12.2.2010 (kultura)

Kateřinu Brožovou, Danu Syslovou, Aleše Procházku a další herce pražského Divadla Palace uvidí v představení Dohazovač v neděli 7. března od 19 hodin v prostějovském divadle předplatitelé skupiny A.

Opici Žofku zahraje dětem nositelka Thálie
12.2.2010 (kultura)

S opičkou Žofkou Orangutanovou a jejími zvířecími přáteli se malí návštěvníci a jejich rodiče setkají v neděli 28. února v 15 hodin v prostějovském divadle. Herci Městského divadla Zlín pro ně zahrají pohádku Miloše Macourka Opice Žofka.

Josef Dvořák pobaví publikum legendárním představením
12.2.2010 (kultura)

Po dlouhé době navštíví Prostějov Divadelní společnost Josefa Dvořáka, která v pondělí 1. března v 19 hodin uvede legendární představení S Pydlou v zádech. Principál společnosti a vynikající komik Josef Dvořák se představí v hlavní roli.

Povídky Woody Allena jsou pro Bez zábradlí jako ušité
12.2.2010 (kultura)

Pražské Divadlo Bez zábradlí manželů Karla a Hany Heřmánkových je v Prostějově pravidelným hostem. Přibližně před rokem zde odehrálo Jakuba a jeho pána Milana Kundery s Karlem Heřmánkem a Jiřím Bartoškou v hlavních rolích. Ve čtvrtek 25. března v 19 hodin představí toto divadlo prostějovskému publiku svůj nejnovější kus – dvě povídky slavného amerického režiséra, scénáristy a herce Woody Allena.

První pacient podstoupil v Nemocnici Prostějov odstranění tumoru radiofrekvenční metodou
9.2.2010 (Prostějov)

Unikátní radiofrekvenční přístroj RITA Medical Systems Inc. začali v těchto dnech používat lékaři Nemocnice Prostějov k odstranění primárních tumorů a metastáz kolorektálního karcinomu v játrech. Prvního pacienta ošetřili radiofrekvenčním přístrojem ve čtvrtek 4. února.

Lidová hvězdárna v březnu 2010
8.2.2010 (Prostějov)

Program prostějovské hvězdárny na měsíc březen 2010.

Slámová dojela v Bordeaux třetí
8.2.2010 (sport)

Česká cyklistka Gabriela Slámová oblékající nově dres francouzského profi týmu Vienne Futuroscope zvládla svůj první start výborně. V sobotu 6.2.2010 se zúčastnila prvních závodů v tomto kalendářním roce za tento tým, a to na dráze v Bordeaux na závodě pod názvem Fenioux France Trophy (1ere manche) – pre-Mondaiaux.

Sportovní hry mládeže v Prostějově
5.2.2010 (Prostějov)

Ve dnech 28. – 30. května 2010 se v Prostějově uskuteční I. mezinárodní sportovní hry mládeže. Akci pořádá město Prostějov ve spolupráci s Gymnáziem Jiřího Wolkera a Základní a mateřskou školou, Palackého třída 14.

Velkolepá návštěva Emy Destinnové v knihovně
4.2.2010 (kultura)

Ema Destinnová v úterý 2. února opravdu do Městské knihovny Prostějov zavítala - ve skvělém podání Evy Suchánkové, které nejprve sekundovala stejně vynikající Jarmila Hlaváčová, a v druhé části představení předvedla strhující monolog.

Boskovice zvou milovníky opery za Velkou louži
3.2.2010 (kultura)

Kino Panorama v Boskovicích připravilo pro milovníky vážné hudby na tuto sobotu opravdovou lahůdku. Dne 6.2.2010 uvede totiž přenos opery Guiseppe Verdiho Simon Boccanegra z Metropolitní opery v New Yorku.

Vyšetření prsu mohou nově v Nemocnici Prostějov podstoupit zdarma i ženy starší 70 let
3.2.2010 (Prostějov)

Od počátku února letošního roku mohou podstoupit v Nemocnici Prostějov zdarma vyšetření prsu i ženy starší 70 let. Dosud mohly toto preventivní vyšetření, pod odborným názvem mamografický screening, podstoupit zdarma jen ženy od 45 do 69 let. Nyní se tato věková hranice posunula a nově tak toto vyšetření hradí zdravotní pojišťovny i ženám starším 70 let.

   Zpět na rozcestník archivu

Projekty pro Prostějov - portál občanů Prostějovska
Projekt: Střípky z regionu - Nezávislý regionální internetový magazín
(c) 2007 - 2012 Projekty pro Prostějov
Odpovědný redaktor projektu: Pavel D. F. Hrubý