Pro Prostějov, o.s.Doporučujeme:

Habro

Účetnictví Jiří Skřivánek

Národní databáze občanských podnětů

Zpravodajství Iprostějov.cz

Botanico café

Loana Prostějov

Připraveno pomocí:

PSPad
    Střípky z regionu    Aktuálně    Zprávy  (původní)    Archiv    kanál RSS    Nové okno   

Archiv leden 2010

   Zpět na aktuální vydání
   Zpět na rozcestník archivu

Nyní můžete diskutovat na úrovni
31.1.2010 (články)

Občanské fórum odstartovalo v listopadu 1989 sametovou revoluci. Nové diskusní fórum Občanského komunitního prostoru Stripky.eu si zdaleka takové cíle neklade. I když taková malá revoluce v mysli občanů by možná neškodila...

Střípky z knihovny - 29. ledna 2010
29.1.2010 (Prostějov)

Cyklistická návštěva na Islandu a turnaj v deskových hrách.

Projekt Akce bude obnoven
28.1.2010 (články)

Koncem minulého roku jsem musel ze zdravotních důvodů zastavit aktualizaci našeho přehledu kulturních akcí na Projektech pro Prostějov. Jsem velmi rád, že díky pochopení dvou ochotných občanů od února tento projekt opět bude fungovat.

Vyhlášení grantů Zdravého města Prostějova pro rok 2010
27.1.2010 (Prostějov)

Zdravé město Prostějov vyhlašuje pro tento rok následující grantová témata.

Kapely, hlaste se!
27.1.2010 (kultura)

Město Prostějov, odbor školství a kultury, oddělení DUHA vyzývá kapely z Prostějova a okolí, které mají zájem vystoupit v doprovodném programu Wolkerova Prostějova a Prostějovského léta, aby se přihlásily!

Pozvánka na veřejné projednání Aktualizace Strategického plánu města Prostějova
27.1.2010 (Prostějov)

Vážení občané, dovolujeme si vás pozvat na 1. veřejné projednání ve věci zpracování Aktualizace Strategického plánu rozvoje města Prostějova. Veřejné projednání proběhne 9. února 2010 v 16 hodin v přednáškovém sále v I. patře Národního domu Prostějov.

Zápisy s omalovánkami
27.1.2010 (Prostějov)

V pátek 5. února 2010 proběhnou zápisy do prostějovských základních škol. „Tento první významný školní den chceme dětem zpestřit malým dárkem. Připravili jsme pro ně omalovánky s názvem „Vymaluj si svoje město“, které děti dostanou právě u zápisu. Tím, že si předškoláci jednotlivé památky sami vymalují, začnou si možná svého města více všímat, což je dobře,“ říká starosta Jan Tesař.

Mladí fotografují památky
27.1.2010 (články)

V roce 2007 bylo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska osloveno hlavním pořadatelem - Radou Evropy, aby soutěž u nás zorganizovalo a převzalo nad ní záštitu. Sdružení se velmi rádo ujalo této výzvy a výsledkem jsou úspěšné první tři ročníky. Celá soutěž vrcholí předáváním cen a diplomů u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel ve Španělském sále na Pražském hradě, letos 15. dubna.

Nejmladší prostějovští plavci se v Brně neztratili
27.1.2010 (sport)

Nejmladší závodníci TJ Pozemstav Prostějov se jako každý rok zúčastnili závodů s mezinárodní účastí Brněnský tučňáček. Na stupně vítězů vystoupil dvakrát Lukáš Řehořek, který zvítězil na 25 metrů prsa a byl třetí na 25 metrů znak. Do pořadí štafet promluvily nejmladší dívky (ve složení Marciánová, Smékalová, Šmídová, Samsonová), které byly druhé na 4x25 metrů polohový závod a třetí na 4x25 metrů volný způsob.

Prostějov má schválenou dotaci u 39 projektů podporujících životní prostředí
22.1.2010 (články)

Během prvních dvou let existence Operačního programu Životní prostředí byla schválena dotace pro 39 projektů z okresu Prostějov. Celostátní okresní průměr je 40 schválených projektů. Zatímco v průměru na okres připadá 627 milionů korun, schválený objem dotací projektů v rámci prostějovského okresu přesáhnul 798 milionů korun. Jedním z úspěšných žadatelů bylo také město Prostějov s plánem na zateplení své základní školy.

Bílá stopa Prostějovičky
22.1.2010 (region)

Sbor dobrovolných hasičů Prostějovičky si vás dovoluje pozvat na další akci do Prostějoviček, po které už je nám některým moc smutno. Počasí nám zatím přeje tak proč se nepustit do dalšího ročníku?

Běžkařské stopy protažené sněžným skútrem
22.1.2010 (Prostějov)

Vyznavači běžkového lyžování z Prostějova a okolí mají možnost vyrazit na protažené běžkařské stopy. Sněžným skútrem jsou pravidelně po každém sněžení projížděny dva okruhy.

Sníh v Čechách pod Kosířem
20.1.2010 (Region)

Po přečtení článku Úklid sněhu snů a skutečností, který se týká sněhové nadílky v Prostějově, jsem prošla naši obec s foťákem. Sama pro sebe jsem zhodnotila, že to není v množství sněhu, ale v lidech.

Úklid sněhu snů a skutečností
17.1.2010 (Prostějov)

Třicet centimetrů sněhu není až tak moc. Bohužel pro Prostějov v současné situaci znamenala tato skutečnost dosti závažný problém, hlavně v oblasti úklidu chodníků. Pan senátor Kubera nás spolu s naší radnicí a technickými službami rázem vrátil do středověku.

Den otevřených dveří
16.1.2010 (očekávané události)

V pátek 22. ledna 2010 proběhne na detašovaném pracovišti Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati v Prostějově na Husově náměstí 91 (bývalá budova základní školy) Den otevřených dveří.

Mamocentrum Nemocnice Prostějov získalo reakreditaci
16.1.2010 (Prostějov)

Ženy z prostějovského regionu mohou i nadále očekávat kvalitní péči na poli prevence a diagnostiky chorob prsu. Mamocentrum Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, v těchto dnech obhájilo reakreditaci pro provádění mamografického screeningu pro rok 2010.

Prostějov pod sněhem
13.1.2010 (Prostějov)

V prvním týdnu nového roku zažilo město Prostějov nebývalý příval sněhu. Koneckonců sněhová nadílka zasypala v lednu celou republiku. Město Prostějov má pro zmírňování následků zimy zpracován Plán zimní údržby, který je zveřejněn na webových stránkách www.prostejov.eu, a to včetně grafického znázornění pořadí úklidu.

S námi se neztratíte, už počtvrté
13.1.2010 (očekávané události)

Jaké je vysvětlení tohoto sloganu? Věřím, že jednoduché a příjemné. Po úspěšném rozběhu prostějovské Akademie III. věku se ukázalo, že by seniory zajímalo také ovládání moderní techniky. A  pak už nebylo daleko k tomu, dát dohromady kurz počítačové gramotnosti. Ten nese právě výše uvedené jméno.

Jaké služby nebo aktivity bys v knihovně přivítal?
13.1.2010 (Prostějov)

Takovou otázku obsahoval dotazník, který vytvořily studentky Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově, s.r.o. Tazatelky mají velmi dobré zkušenosti s realizací výzkumů. Bylo osloveno celkem 176 studentů ze čtyř různých prostějovských středních škol. Cílem dotazování bylo zjistit, zda studenti služeb knihovny vyžívají, zda je nabídka dostatečná nebo jaké nové služby by měla knihovna vytvořit.

Třída s rozvojem nadání a talentu
13.1.2010 (Prostějov)

Zveme děti, rodiče a další zájemce na den otevřených dveří v sobotu 16.1.2010 od 9:00 do 12:00 na ZŠ Palackého třída, budova Masarykova, Skálovo nám.

Lidová hvězdárna v únoru 2010
13.1.2010 (Prostějov)

Článek je přepisem tiskové zprávy hvězdárny, která alespoň do jisté míry může nahradit momentálně nefunkční přehled kulturních akcí v oblasti astronomie.

Prostějov pod sněhem
12.1.2010 (reportáže)

Jelikož moje silvestrovská procházka měla u čtenářů celkem úspěch, rozhodl jsem se v neděli svoji reportážní cestu zopakovat, tentokrát po trošku delší trase a na sněhu, což v Prostějově nebývá zrovna běžné.

Střípky z knihovny - 8. leden 2010
8.1.2010 (Prostějov)

Prezentace průzkumu o knihovně, vizuální styl knihovny, osobnosti čtou své oblíbené knihy - Eva Zelená - Fikarová.

Sněžný skútr protáhne běžkařské stopy
8.1.2010 (Prostějov)

Během dnešního odpoledne a dále v průběhu soboty a neděle budou sněžným skútrem protaženy významné běžkařské stopy na Prostějovsku.

Astronomicko–cestopisná přednáška
6.1.2010 (očekávané události)

Na prostějovské hvězdárně se konají přednášky nejčastěji astronomického nebo kosmonautického charakteru a v posledních letech i přednášky cestopisné. Že by však hvězdárna nabízela kombinaci obojího, tak to se vyskytuje skutečně jen výjimečně, nejčastěji po úplných zatměních Slunce. A právě ve čtvrtek 25. února 2010 se na hvězdárně v 18 hodin uskuteční přednáška s názvem „Do Číny za nejdelším úplným zatměním Slunce 21. století“.

Dětské oddělení Nemocnice Prostějov dnes získalo nové monitory dechu
6.1.2010 (Prostějov)

Pět nových monitorů dechu BABYSENSE v hodnotě 14.500 korun získalo dnes od Nadace Křižovatka dětské oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Monitory BABYSENSE ochrání kojence před takzvaným syndromem náhlého úmrtí, který přichází bez varování a postihuje i děti bez klinických příznaků onemocnění. Miminko ve spánku přestane dýchat a udusí se.

V Nemocnici Prostějov se v loňském roce nejvíce rodili Jakubové, Janové a Adély
6.1.2010 (Prostějov)

Na porodnicko-gynekologickém oddělení prostějovské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v loňském roce dávaly maminky svým potomkům nejčastěji chlapecké jméno Jakub (42 krát), Jan (31 krát) a Lukáš (31 krát). U holčiček převládala Adéla (25 krát), Natálie (24 krát) a Eliška (23 krát). Objevila se však i exotická jména jako Verona, Kevin, Chiara nebo Lili.

Hanácký pohár 2010
6.1.2010 (očekávané události)

Střední odborné učiliště obchodní, nám. Ed. Husserla 1, Prostějov spolu s městem Prostějovem vás zve na Hanácký pohár 2010, 13. ročník mezinárodní soutěže míchaných nápojů z Portfolia Starorežné Prostějov, General Bottlers CR a Monin, která se koná 24. března 2010 od 10.00 hod. ve Společenském domě v Prostějově.

Rozhovor s Jiřinou Ščučkovou
5.1.2010 (sport)

Jak hodnotí nejlepší amatérská cyklistka Jiřina Ščučková (Bike Team Kola Kaňkovský) sezonu 2009 a jaké má plány na sezonu 2010?

   Zpět na rozcestník archivu

Projekty pro Prostějov - portál občanů Prostějovska
Projekt: Střípky z regionu - Nezávislý regionální internetový magazín
(c) 2007 - 2012 Projekty pro Prostějov
Odpovědný redaktor projektu: Pavel D. F. Hrubý