Pro Prostějov, o.s.Doporučujeme:

Habro

Účetnictví Jiří Skřivánek

Národní databáze občanských podnětů

Zpravodajství Iprostějov.cz

Botanico café

Loana Prostějov

Připraveno pomocí:

PSPad
    Střípky z regionu    Aktuálně    Zprávy  (původní)    Archiv    kanál RSS    Nové okno   

Archiv listopad 2009

   Zpět na aktuální vydání
   Zpět na rozcestník archivu

Nové zastávky v prostějovském přednádraží
28.11.2009 (reportáže)

Podobně jako v Olomouci pokusili se prostějovští konšelé nechat upravit přednádraží i v našem městě. Jak to dopadlo, můžete posoudit sami.

Město Prostějov otevřelo zrekonstruovanou ulici Erbenova a náměstí Padlých hrdinů
28.11.2009 (reportáže)

Slavnostního otevření rekonstruované Erbenovy ulice a náměstí Padlých hrdinů jsem se neúčastnil. Zatímco se panstvo vozilo limuzínami, blbé kuře muselo použít MHD, takže stihlo až akci na nádraží. No comment.

Nové dopravní řešení okolí prostějovské nemocnice
27.11.2009 (reportáže)

Dnes v pátek 27. listopadu 2009 byly v Prostějově slavnostně otevřeny tři dokončené investiční akce. První z nich sestávala ze dvou částí - vybudování nového autobusového terminálu před nemocnicí spolu s definitivním řešením příjezdu k nemocnici okružní křižovatkou, druhá řešila rekonstrukci Erbenovy ulice a náměstí Padlých hrdinů a třetí pak nové zastávky před prostějovským hlavním nádražím a zprůjezdnění Janáčkovy ulice.

Nová lípa u kaple sv. Otýlie v Čechůvkách
26.11.2009 (reportáže)

Ač byla zařazena na seznam chráněných stromů, padla letos na podzim jedna z téměř tři sta let starých lip u kapličky sv. Otýlie v Čechůvkách, části prostějovské čtvrti Vrahovice. Dnes byla nedaleko slavnostně vysazena lípa nová.

Omezený provoz
26.11.2009 (zprávy)

Sice jsem před dvěma dny zde na Střípcích i ve svém blogu složitě zdůvodňoval zastavení aktualizací Projektů pro Prostějov, nicméně díky podpoře uživatelů jsem se pokusil problémy vyřešit a alespoň omezený provoz portálu obnovit.

Tohle nerozdejchám...
24.11.2009 (zprávy)

V pátek 1.6.2007 jsem na tomto webu vydal svoje první Střípky z Prostějovska. Po dvou a půl letech vyšly 13.11.2009 Střípky z Prostějovska poslední a náš monitoring přešel na novou několikrát denně aktualizovanou podobu přebírání obsahu služby Google Reader. To ale dnes skončilo, jelikož Google bez jakéhokoliv varování změnil přístupová práva k datům své služby Reader a zakázal zobrazování jejích produktů v rámech.

Fórum zdravého města - příležitost pro inspiraci
23.11.2009 (články)

Minulý týden ve čtvrtek se v prostějovském Národním domě uskutečnilo každoroční fórum Zdravého města Prostějova. Zúčastnil jsem se této akce poprve a moje pocity jsou poněkud rozpačité.

Výstava železničních modelů v Přerově
22.11.2009 (reportáže)

Nejen prací živ je člověk, řekl jsem si dnes ráno a rozhodl se navštívit výstavu železničních modelů v Přerově. Že to nebylo zcela jednoduché, píšu už na svém blogu, ale vše dobře skončilo a já jsem netradičně přes Žešov a Olomouc do Přerova ve zdraví dorazil. Tato reportáž by měla moji cestu trošku popsat, v závěru uvedu pár fotek.

Nové autobusové nádraží v Prostějově a zprovoznění terminálu u nemocnice
21.11.2009 (Články)

Projekty pro Prostějov obdržely tiskovou zprávu společnosti FTL, a.s., která zajišťuje provoz MHD v Prostějově. Tento článek je přesným přepisem této zprávy, případné komentáře si nechám na reportáž ze slavnostního otevření obou uzlových zastávek.

Zápolení v knihovně
21.11.2009 (Články)

Že by mohla být v knihovně nuda? Kdo přišel ve čtvrtek 19. listopadu 2009 do knihovny, ten ví, že určitě ne. Tento den se zde totiž konala první část vědomostní soutěže Milionář.

Nemocnice Prostějov uspořádá den otevřených dveří v Edukačním centru pro diabetiky
21.11.2009 (Články)

Příležitost nechat si zdarma změřit krevní cukr (glykémii) a dozvědět se více o cukrovce budou mít lidé v úterý 24. listopadu v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny Agel. Edukační centrum pro diabetiky prostějovské nemocnice se v tento den otevře ku příležitosti mezinárodního dne diabetu, který proběhl 14. listopadu, veřejnosti. Pro návštěvníky budou rovněž připraveny ukázky dia cukroví pečeného z rostliny stévie. Měření krevního cukru bude probíhat od 7.30 do 9.30 hodin.

Pozvánka na veřejné jednání 25.11.2009
19.11.2009 (Oficiální sdělení)

V rámci zpracování „Projektu regenerace panelového sídliště Šárka v Prostějově“ si Vás dovolujeme pozvat na první veřejné projednání.

Profesionálové si Střeň užívají, letos kraloval Kulhavý
19.11.2009 (sport)

Rekordních sto třiačtyřicet jezdců se postavilo na start osmého ročníku závodu O pohár vesnice Střeň, v kategorii dětí odstartovalo sedmdesát dva. Na start netradičního cyklokrosu, kde mezi sebou síly měří amatérští závodníci s cyklistickými velikány, přijela absolutní cyklistická špička složená z mistrů světa, olympioniků a reprezentantů Česka i Slovenska a dokonce dorazil i devátý muž letošní Tour de France Roman Kreuziger. Závod vyhrál juniorský mistr světa biker Jaroslav Kulhavý.

Laboratoře Nemocnice Prostějov mohou provádět testy na přítomnost prasečí chřipky
19.11.2009 (články)

Laboratoře Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, byly v těchto dnech zařazeny mezi laboratoře, které mají oprávnění provádět testy na přítomnost viru pandemic H1N1. Dosud v Olomouckém kraji nebyla oprávněná žádná laboratoř dělat tato vyšetření.

Jan Potměšil se vrací v Růži pro Algernon
19.11.2009 (kultura)

Se svým nejúspěšnějším představením Růže pro Algernon bude v prostějovském divadle v pondělí 14. ledna v 19 hodin hostovat Divadelní spolek Kašpar Praha. Tragikomický příběh amerického autora Daniela Keyese měl premiéru v únoru 1993, dnes se počet repríz blíží k číslu 650.

Na děti počkají v divadle legendární zajíc s vlkem
19.11.2009 (kultura)

Na pohádku s hodným zajíčkem a zlým vlkem zve v sobotu 19. prosince v 15 hodin Městské divadlo v Prostějově děti a jejich doprovod. Na programu je představení brněnského Divadla Polárka Jen počkej, zajíci!

Milovníky opery potěší Straka zlodějka
19.11.2009 (kultura)

Milovníky opery potěší v sobotu 5. prosince v 19 hodin Městské divadlo v Prostějově, které uvede operu Gioacchina Rossiniho Straka zlodějka. Rossiniho operní dílo patří bezesporu k stálicím světového repertoáru, přesto může být českému publiku Straka zlodějka známa jen zásluhou velmi populární předehry.

Na Pavla Nováka zavzpomíná jeho syn i Jaroslav Wykrent
19.11.2009 (kultura)

Zesnulého zpěváka, muzikanta, skladatele a spisovatele Pavla Nováka připomene pořad Vyznání, který na jevišti za oponou pořádá ve čtvrtek 17. prosince v 18 hodin Městské divadlo v Prostějově. Hostem koncertu bude Novákův dlouholetý přítel – zpěvák, textař a básník Jaroslav Wykrent. V jeho podání zazní hity Agnes, Pentle růžová, Slunečnice či Copatá.

Střípky z Prostějovska v novém
13.11.2009 (zprávy)

Dnešním dnem vstupuje monitoring regionálních médií doposud vydávaný pod názvem Střípky z Prostějovska do nové etapy své existence. Končí vydávání pravidelných souhrnů dění v regionu a začíná kontinuální přehled zpráv.

Střípky z Prostějovska - 10.11.2009
10.11.2009 (zprávy)

Milí přátelé, bohužel jsem došel k závěru, že nevím, co mám dál dělat. Jisté je jediné - pokud budu pokračovat stejně jako doposud, dopadnu stejně jako před pěti lety a z přemíry práce se zhroutím.

Střípky z Prostějovska - 6.11.2009
6.11.2009 (zprávy)

Poslední dobou mi připadá, že jedinými občany v Prostějově, kteří se snaží něco změnit, jsem já a pan Burša, přispěvatel rubriky Střípků Publicistika. A když se konečně podaří vyvolat diskusi dalších občanů a vykřesat konkrétní podnět, je tento zamítnut. Má to vůbec cenu? Já nevím.

Sídliště Šárka se bude upravovat i podle návrhů občanů
5.11.2009 (články)

Prostějovská radnice ve své tiskové zprávě sděluje občanům, že při regeneraci sídliště Šárka bude postupovat trošku jiným způsobem, než bylo zvykem doposud. Přizvala totiž občany k aktivnímu jednání o rozsahu úprav a vyhlásila k tomuto účelu anketu.

Střípky z Prostějovska - 4.11.2009
4.11.2009 (zprávy)

Možná i prase bylo dřív nádherné zvíře, když se prohánělo po lesích a rylo v zemi žaludy. Dnes se jaksi právě ono stává symbolem doby. Nemáte ten pocit?

Střípky z knihovny - 4. listopad 2009
4.11.2009 (články)

Pan ředitel MgA. Aleš Procházka posílá několik článků o aktuálním dění v prostějovské knihovně. Nabídnu je ve formě jednoho článku, podobně jako jsem před časem souhrnně pojal oslavy 110. výročí založení Gymnázia Jiřího Wolkera.

Střípky z Prostějovska - 2.11.2009
2.11.2009 (zprávy)

V lidské přirozenosti je zakotveno, že by člověk chtěl všechno hned. Hned utišit hlad, hned se vyspat, hned ... no znáte to. A taky hned dosáhnout všech svých cílů. Praxe je bohužel jiná.

Cyklistická esa míří do Střeně
2.11.2009 (sport)

Nejlepší a nejznámější čeští cyklisté poslední doby se opět sejdou ve Střeni. V malé vesničce na Olomoucku se totiž v polovině listopadu uskuteční další ročník neobvyklého cyklokrosu, kde v jedné lajně stojí naprostí amatéři ve společnosti těch nejlepších jezdců české cyklistiky.

Mamocentrum Nemocnice Prostějov pořádá den otevřených dveří
2.11.2009 (články)

Veřejnosti se ve středu 4. listopadu otevřou dveře Mamocentra Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Lidé si budou moci prohlédnout moderní odborné pracoviště, jeho vybavení, pohovořit s odborníky a seznámit se s problematikou mamárního screeningu a boje proti rakovině prsu. Den otevřených dveří bude probíhat od 8.00 do 16.00 hodin.

   Zpět na rozcestník archivu

Projekty pro Prostějov - portál občanů Prostějovska
Projekt: Střípky z regionu - Nezávislý regionální internetový magazín
(c) 2007 - 2012 Projekty pro Prostějov
Odpovědný redaktor projektu: Pavel D. F. Hrubý