Pro Prostějov, o.s.Doporučujeme:

Habro

Účetnictví Jiří Skřivánek

Národní databáze občanských podnětů

Zpravodajství Iprostějov.cz

Botanico café

Loana Prostějov

Připraveno pomocí:

PSPad
    Střípky z regionu    Aktuálně    Zprávy  (původní)    Archiv    kanál RSS    Nové okno   

Archiv květen 2009

   Zpět na aktuální vydání
   Zpět na rozcestník archivu

Střípky z Prostějovska - 29.5.2009
29.5.2009 (zprávy)

Dovoluji si obrátit vaši pozornost k dokumentům, které nabízí náš dnešní první odkaz v rubrice Stručně - Oficiální sdělení. V odkazu z uvedeného článku totiž můžete nahlížet na grafické návrhy jednotlivých uchazečů o architektonické řešení prostoru mezi hlavním kostelem a Wolkerovou ulicí. Je tedy možné si udělat představu, co jednotliví uchazeči nabízejí.

Střípky z Prostějovska - 27.5.2009
27.5.2009 (zprávy)

Jsem rád, že se mezi námi našel občan, který je ochoten pro druhé něco udělat, což dokládá tím, že zpracovává podklady pro Národní databázi občanských podnětů.

Do kraje postoupili mladí zdravotníci z Brodku a Prostějova
26.5.2009 (články)

Už 52. ročník regionálního kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků uspořádal v pondělí Oblastní spolek ČČK Prostějov. Na hřišti ZŠ a RG Prostějov se utkalo jedenáct pětičlenných družstev starších a mladších žáků z celého regionu.

Není práce, vzhůru na školení
26.5.2009 (články)

Ministerstvo práce rozdělí na vzdělávání zaměstnanců firem bez 1,5 miliardy korun.

Jiří Novák: Vrcholový tenis mi nechybí
26.5.2009 (sport)

Bývalý hráč elitní světové desítky v současnosti žije rodinou, oděvním byznysem a fotbálkem za TJ Haná.

Jan Nezval bodoval v mezinárodní soutěži
26.5.2009 (rozhovory)

Úspěch v mezinárodní soutěži mladých vědců INTEL ISEF v USA si na své konto připsal devatenáctiletý student Jan Nezval z Žárovic pár dní před tím, než složil maturitní zkoušku na Střední odborné škole průmyslové v Prostějově. Během studia strojírenství, hutnictví, dopravy a průmyslového designu však sklízel vavříny i v předchozích letech.

Majitel přihlásil autovrak na cizího člověka, ten musel platit ručení
26.5.2009 (články)

V Česku se člověk může stát majitelem auta, aniž by o to stál a aniž by o tom věděl. Stačí, aby původní majitel zjistil rodné číslo a adresu libovolné osoby a na tu pak automobil úředně přehlásil. Městské úřady s tím nemají problém, kupní smlouvu ani osobní či písemný souhlas nového majitele nevyžadují.

Držovice zvou na svěcení
26.5.2009 (články)

Arcibiskup Jan Graubner se v sobotu ujme slavnostního svěcení vlajky obce Držovice. Součástí programu, který začne ve 14 hodin, je mimo jiné výstava věnovaná historii obce a kulturní program s večerní taneční zábavou.

Střípky z Prostějovska - 25.5.2009
25.5.2009 (zprávy)

Abyste neřekli, že pro vás nic nedělám, založil jsem na webu www.kluby.cz klub speciálně pro obyvatele Prostějova a okolí. Klub má číslo (ID) 1688. Stačí se zaregistrovat a přihlásit.

Střípky z Prostějovska - 22.5.2009
22.5.2009 (zprávy)

Tento týden jsem si dovolil upozornit tiskovou mluvčí prostějovské radnice na chybnou funkci zobrazování článků v rubrice aktualit městského webu. Ta předala záležitost informatikům, kteří vše svedli na dodavatelskou firmu. A zde to zatím skončilo.

Zbavte se zlozvyku za pomoci elektronické cigarety
20.5.2009 (články)

Už jste někdy slyšeli o elektronické cigaretě? Byla vyvinuta, aby nahradila klasické cigarety, které zabíjejí. Elektronická cigareta neobsahuje dehet a další karcinogenní látky, nepotřebuje oheň a nespaluje tabák, není škodlivá pro okolí, může se používat ve většině nekuřáckých prostor. A nemůžete díky ní ani nic podpálit.

Rejskova škola končí, město hromadně propouští
20.5.2009 (články)

Hromadné propouštění nahlásily prostějovskému Úřadu práce (ÚP) dvě firmy. Zasilatelskou společnost Feico opustí 12 zaměstnanců, kterým pracovní poměr skončí k 31. květnu. Druhovu firmou je Město Prostějov. Jako zřizovatel Základní a mateřské školy Rejskova nemá po jejím zrušení na konci tohoto školního roku uplatnění pro 14 lidí. Kromě obslužného personálu přijde o práci i několik učitelů.

Kralicemi proběhla kolečková rallye
20.5.2009 (články)

„Tak, abychom si řekli trasu. Odsud běžíme k Rýpalovi, tam se vystřídáme, a pokračujeme k nám na zahradu. Pivo si musíte zaplatit sami, nésme sponzoři,“ vypravuje Jiří Macháček do boje posádky letošní kralické Kolečkyády.

V Prostějově cvičili psí záchranáři
20.5.2009 (reportáže)

Se Záchrannou brigádou kynologů Jihomoravského kraje ČR jsem se poprvé setkala v roce 2002, kdy se pod vedením dnes již zesnulého Zdeňka Katolického „soustředili“ ve vojenském prostoru v Myslejovicích. Partu nadšenců, kterým není cizí nic, co se legrace a psů týká, jsem od té doby pečlivě sledovala díky prostějovské Soně Kosinové – Neuhortové.

Ceny města letos počtvrté
20.5.2009 (články)

V úterý 12. května předali zástupci města v obřadní síni prostějovské radnice sedm ocenění osobnostem prostějovského veřejného a kulturního života.

Střípky z Prostějovska - 20.5.2009
20.5.2009 (zprávy)

Hitem dnešního dne je vyhlášení záměru prostějovské radnice zahájit diskuse s občany. Co že se to děje, tak najednou? Že by se blížily volby?

Střípky z Prostějovska - 18.5.2009
18.5.2009 (zprávy)

Zatím jediný ohlas na moji výzvu ohledně občanských podnětů z minulých Střípků mi poslal kamarád, který by byl rád, kdyby věděl, kde jsou v Prostějově v provozu veřejné záchodky. Myslím si, že je to podnět rozumný, protože právě v této službě naše město zrovna neexceluje.

Střípky z Prostějovska - 15.5.2009
15.5.2009 (zprávy)

Před dvěma měsíci jsem se přihlásil do občanského sdružení Podněty.cz a zavedl na stránkách Projektů pro Prostějov speciální projekt Podněty občanů. Součástí tohoto projektu je i diskusní fórum, kam je možné podněty směřovat. Odezva je bohužel nulová...

Střípky z Prostějovska - 13.5.2009
13.5.2009 (zprávy)

Před nějakými dvěma lety slibovala prostějovská radnice inovaci svého webu. Pak se nic nedělo (kromě likvidace diskusního fóra a podobných nepříjemností), letos se náhle změnila adresace stránek. A v usnesení z jednání rady se objevila v této souvislosti částka kolem 150 tisíc. Pokud má být tahle drobnost tak drahá, je to akce za všechny peníze.

I. květinkový bál slavil úspěch
12.5.2009 (články)

Taneční škola Pirouette a společnost ALIKA a.s. připravily nejen pro své členy a zaměstnance večírek ve stylu květin a jara. Akce se zúčastnilo více než 100 hostů. Dámy měly krásné květinové róby a pánové vesele barevné košile. Sál byl vyzdoben tisíci květinami a provoněn šeříkem.

Střípky z Prostějovska - 11.5.2009
11.5.2009 (zprávy)

Možná vám poslední dobou připadá, že by se náš monitoring měl spíš jmenovat Střípky z Olomoucka, protože to vypadá, že je zde více zpráv krajského charakteru než informací z našeho regionu. Částečně je to fakt, ale částečně jde o optický klam.

Střípky z Prostějovska - 9.5.2009
9.5.2009 (zprávy)

Byl jsem čtenářkou vyzván, abych psal úvodníky. Alespoň dnes vyhovím, i když nevím, jestli se bude tento úvodník líbit. Před časem jsem se totiž zařekl, že zde nebudu ventilovat své problémy - a dnes toto předsevzetí poruším.

Střípky z Prostějovska - 6.5.2009
6.5.2009 (zprávy)

Dnes jsem žádný úvodník nepřipravil a prozatím nenajdete nic nového ani na mém blogu. Odpočiňme si a užijme si i druhý májový svátek.

Hejtman pokřtil Hanou
5.5.2009 (články)

Elegantní žirafy Rothschildovy chová olomoucká zoologické zahrada již několik desítek let. Nejnovější, v pořadí 46 mládě, pokřtil v pondělí hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Mladá žirafka dostala jméno Haná.

Sovinec zve na pohádky
5.5.2009 (články)

Letošní druhou akcí v kamenných zdech hradu Sovince jsou celodenní historické Láry fáry do pohádky. Konat se budou o víkendu 23. a 24. května, v době od 9 do 19 hodin.

Umění pro každého
5.5.2009 (kultura)

Prostorová představivost, šikovné prsty, dobrá nálada a papír. To je vše, co člověk potřebuje k origami – japonskému umění skládat z jednoho archu papíru bez pomoci nůžek zvíře, květ či postavu.

Nemocnice otevřela nové mammární centrum
5.5.2009 (články)

Moderní mammární centrum, vybudované v prostorách bývalé radioterapie, otevřela minulý týden prostějovská nemocnice.

Čtyři klarinety slibují barevný koncert
5.5.2009 (kultura)

Bernsteinova America, Oh, Lady Be Good! od George Gershwina či Bizetova Habanera – to jsou tři z jedenácti skladeb, které ve čtvrtek 7. května v 19 hodin zahraje v přednáškovém sále Národního domu pražský klarinetový kvartet Petit Quatuor.

Četníci ženili kolegu
5.5.2009 (články)

S obušky nad hlavou a policejní čestnou stráží vykročili v sobotu do společného života novomanželé Petra a Jan Markovi. Kolegovi ve zbrani přišli do nové životní etapy popřát policisté z Obvodního oddělení Plumlov.

Cyklobus v první den třetí sezóny: přívěsný vozík byl plný
5.5.2009 (články)

Když jsem si před první letošní jízdou prostějovského cyklobusu prohlížela leták s popisem jeho trasy, bylo mi divné, že přibírá cestující v Krasicích a ve Vícově, ale míjí zastávky v Mostkovicích a v Plumlově. Kdybych si leták pročetla pořádně, mohla jsem si ušetřit tříkilometrovou cestu z Plumlova na zastávku ve Vícově.

Střípky z Prostějovska - 4.5.2009
4.5.2009 (zprávy)

Jak jste si v poslední době všimli, dělá mi poměrně dost potíže, abych napsal úvodník ke Střípkům. Buď to nevychází časově nebo mám problémy s tématem. Abych sebe ani Střípky neomezoval, rozhodl jsem se pro jiný způsob vydávání svých vlastních článků. Řešení jsem našel ve svém blogu na Deníku.

Střípky z Prostějovska - 2.5.2009
2.5.2009 (zprávy)

Dnešní Střípky vycházejí ve svátečním mezičase, aby nevznikla informační mezera a neztratily se aktuální zprávy. Proto jsou stručné a bez úvodníku.

   Zpět na rozcestník archivu

Projekty pro Prostějov - portál občanů Prostějovska
Projekt: Střípky z regionu - Nezávislý regionální internetový magazín
(c) 2007 - 2012 Projekty pro Prostějov
Odpovědný redaktor projektu: Pavel D. F. Hrubý